Rytietiškų ir vilnonių kilimų priežiūra

Autentiški tikri kilimai netarnaus amžinai, nieko nėra amžino, tačiau tinkamai prižiūrimi, jie gali būti perduodami iš kartos į kartą.

Kilimų profesionalai ir žinovai sako, kad jie sensta ir blunka maloniai, taip įgaudami vis didesnę vertę.

Laikykite savo kilimą švarų, be dulkių ir kitų nešvarumų. Kruopščiai išsiurbkite. Niekada nevalykite chemikalais!

Dėmės gali būti pašalintos šlakstant anglies vandeniu, patepdami ją sulankstytu skudurėliu, pabarstydami druskos grūdeliais ir pašalindami dulkių siurbliu.

Rekomenduojama reguliariai prižiūrėti dulkių siurbliu ir kartais "išmušti" kilimą pakabinus. Geras patarimas – žiemą padėkite kilimą lauke, kad kelias valandas jis atvėstų, o tada padėkite jį žemyn raštais naujai iškritusiame, švariame sniege, svarbu, kad temperatūra būtų žemiau 0. Išmuškite kilimą ir sniegas pašalins nešvarumus. Šis metodas padeda išsaugoti natūralią drėgmę ir spalvos gylį.

Ilgo plauko kilimų, ar kilimų iš susuktų siūlų (pintų rankomis) nerekomenduojama siurbti naudojant rotacinius siurblio angalius, nerekomenduojama siurbti naudojant didelę galią, tai gali pažeisti kilimo medžiagą, siūlus ir jį sugadinti. Nerekomenduojama naudoti siurblį "robotą".

Saugokitės, kad kilimas nesušlaptų – būkite atsargūs plaudami grindis.

Stenkitės vengti tiesioginių saulės spindulių (ypač dalimis apšviečiamų vietų) – tai gali sukelti netolygų išblukimą. Laikui bėgant spalvos išbluks, tačiau blukimas turėtų būti tolygus visame kilime.

Ypatingą dėmesį atkreipkite į pakraščius ir kraštus. Tai yra sritys, kurios yra labiausiai veikiamos, tačiau prireikus jas galima suremontuoti.

Jei kilimas turi būti dedamas ant slidžių grindų, rekomenduojame paklotą neleidžiantį slidinėti, kurį galima iškirpti pagal kilimo matmenis.

Rekomenduojame kilimą apsukti bent du kartus per metus, kad išvengtumėte netolygaus nusidėvėjimo, o po sunkių baldų kojomis, jei jie dedami ant kilimo, padėkite minkštą medžiagą, pavyzdžiui, veltinį.

Viskozinių kilimų priežiūra

Viskozės kilimai yra labai gražūs su fantastišku blizgesiu ir gražia švaria išvaizda. Tokios gražios išvaizdos nerasite kilimuose su kitomis savybėmis, tokiomis kaip vilnos ar sintetinio pluošto kilimėuose. Priešingai nei kitų rūšių kilimai, viskoziniai yra trapesni ir reikalauja ypatingos priežiūros, kad būtų švarūs.

Jei teisingai laikysitės technikos, galėsite turėti gražų kilimą daugelį metų. Žinoma niekas niekada negali garantuoti, kad kiekviena dėmė ar išsiliejimas gali būti pašalintas, nes kiekvienas "nelaimingas atsitikimas" yra individualus, kaip ir kiekvienas rankų darbo viskozės kilimas.

LENGVA PRIEŽIŪRA IR VALYMAS:

Viskozės kilimų sudėtyje yra medienos celiuliozės pluošto, kuris lengvai sugeria vandenį, todėl valydami turite būti atsargūs. 

  1. Nuvalykite išsiliejusias medžiagas, kai tik jas pastebėsite: Drėgmė gali susigerti pageltinti pluoštus. Stenkitės negerti ir nevirti maisto šalia viskozės kilimo. Būtų geriausia, jei nenaudotumėt viskozės kilimo vietose, kuriose yra drėgmės ar ididelė šsiliejimo galimybė, pavyzdžiui, virtuvėje ar valgomajame.
  2. Dulkių siurbimas vertikaliu siurbliu: Kadangi viskozės kilimėliai blunka, rekomenduotina jį išsiurbti bent kartą per savaitę, kad kilimas mažiau bluktų, ypač jei jis yra vietoje, kur intensyvus "eismas". Viskozės kilimo gali efektyviausiai pašalinti nešvarumus ir nešvarumų daleles, kol jos nesutepa pluoštų. Venkite naudoti siurblį su antgaliu kuris sukasi.
  3. Nuvalykite apatinę dalį: Siurbdami viskozės kilimą, rekomenduojama išsiurbti ir po juo, nes ten kaupiasi nešvarumai, trupiniai ir dulkės.

Atliekant elementarią priežiūrą išlaikysite viskozinį kilimą gražios išvaizdos. Į metus bent kartą rekomenduojama nuvežti jį į profesionalią valyklą. Jeigu kažką išliejote ir nežinote kaip pašalinti dėmę, geriau nerizikuoti ir taip pat patikėti valymą profesionalams, nors ir jie tikrai negali garantuoti, kad pašalints bet kokią dėmę.

Džiuto kilimų priežiūra

Džiuto kilimai yra puikus pasirinkimas interjere, tačiau jie taip pat reikalauja ypatingos priežiūros, kad ilgai išliktų gražūs ir nepažeisti. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti džiuto kilimus:

Kasdienė valymo rutina: Dulkių ir purvo pašalinimui naudokite minkštą šepetį arba dulkių siurblį su minkštu antgaliu. Valykite kilimą kasdien, kad išlaikytumėte švarą ir sumažintumėte dulkių kaupimąsi.

Periodiškas gilus valymas: Bent kartą per metus arba priklausomai nuo aplinkos sąlygų, kilimą reikėtų nuvežti į specializuotą valymo tarnybą arba atlikti gilų valymą patiems. Nenaudokite stiprių cheminių medžiagų, kad išvengtumėte kilimo deformacijos ar spalvų išblukimo.

Vengti tiesioginės saulės šviesos: Vengti palikti džiuto kilimą tiesioginiuose saulės spinduliuose. Tai padės išvengti spalvų išblukimo ir ilgins kilimo tarnavimo laiką.

Apsauginės baldų kojų pagalvėlės: Jei džiuto kilimas yra pakištas po baldais, galvokite apie apsaugines pagalvėles po baldais, kad sumažintumėte trintį ir nusidėvėjimą.

Atsargumas su sunkiais baldais: Venkite staigių baldų perkėlimų ant kilimo, kad išvengtumėte audinio trinčių ir deformacijų.

Higienos priežiūra: Jei ant kilimo kažkas išsiliejo, naudokite drėgną medvilnės arba mikropluošto šluostę ir nedelsdami nuvalykite perteklių.

Visada pasitarkite su specializuotais kilimų valymo specialistais, jei turite rimtų problemų ar klausimų dėl kilimo priežiūros. Su tinkama priežiūra, jūsų džiuto kilimas  išlaikys savo grožį ilgus metus.

Medvilninių kilimų priežiūra

Medvilninių kilimų prižiūra reikalauja švelnios priežiūros ir dėmesio, kad išlaikytumėte jų grožį ir kokybę ilgą laiką. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti medvilninius kilimus:

Dulkių ir purvo valymas: Naudojant minkštą dulkių siurblio antgalį arba dulkių šepetį, švelniai valykite kilimą kasdien. Tai padės išvengti dulkių ir smulkių dalelių įsiterpimo giliau audiniuose.

Dėmių šalinimas: Nedelsiant šalinkite dėmes, kad išvengtumėte jų įsiskverbimo į audinį. Naudokite švarų audinį, drėgną su vandeniu arba švelniais valymo produktais, kad švelniai pašalintumėte dėmę. Pradėkite nuo išorės ir švelniai judėkite link dėmės centro.

Gylus valymas: Bent kartą per metus arba priklausomai nuo aplinkos sąlygų, atlikite gilų medvilninių kilimų valymą. Galite tai padaryti savarankiškai naudodami švelnius valymo produktus arba pasikonsultuoti su profesionaliais valymo specialistais.

Venkite drėgmės: Venkite didelės drėgmės poveikio medvilniniams kilimams. Jie gali sugerti drėgmę ir tapti jautrūs pelėsiui bei bakterijoms.

Saulės šviesos apsauga: Vengti palikti medvilninius kilimus tiesioginėje saulės šviesoje, kad išvengtumėte spalvų išblukimo.

Pasukinėjimas: Periodiškai pasukinėkite kilimus, kad išvengtumėte vienodai nusidėvėjusios srities.

Jei kilimas yra po sunkiais baldais, svarbu naudoti pagalvėles po baldų kojomis, kad apsaugotumėte jį nuo trinties ir nusidėvėjimo.

Pasitarkite su priežiūros specialistais kurie duos tinkamų patarimų, ar padės išvalyti kilimą.

Viršuje
Krepšelis
Uždaryti
Atgal
Paskyra
Uždaryti
Meniu
Uždaryti